Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych

• Email
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
finiszuje Monika Braun - 8 m-ce na 400m finiszuje Monika Braun - 8 m-ce na 400m fot. Piotr Mieszkowski
W miniony weekend (13-15.02.2015) zawodnicy MUKS Płock wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu . Świetna hala pomogła w uzyskaniu dobrych rezultatów, a świetna atmosfera zagrzewała do walki.

Prawie wszyscy nasi zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe, co jest zawsze wielką radością zarówno dla nich jak i trenerów, a dwoje dostało się do finałów B. Jednym z nich był junior młodszy Piotr Różycki, w swojej serii eliminacyjnej na 600m zajął drugie miejsce z wynikiem 1:27.18 PB, a następnego dnia wygrał bieg finałowy B kolejny raz poprawiając rekord życiowy (1:26.43 PB). Podobnie spisała się Monika Braun. W eliminacjach na 400m zajęła 4 miejsce w swojej serii (58.89 PB), a w finale B z drugim miejscem poprawiła swój rezultat o prawie 0.2 sekundy (58.71 PB).

Oprócz naszych młodych zawodników w ten weekend startował także weteran Dariusz Bednarski. Podczas 3 Sprawdzianu Kontrolnego PZLA w Spale 14.02 skoczył wzwyż na wysokość 1.65.

W najbliższym czasie rozpoczniemy przygotowania do sezonu stadionowego, a część z naszych zawodników będzie można zobaczyć już niebawem w biegach przełajowych.